Mayıs 19, 2024

Magazin LIfe

Musluman unluler

Photo Kaynak / Diyar21 News

Müslüman ünlüler / Top Muslim celebrities

Müslüman ünlüler

 

"Okja" Kırmızı Halı Gelenleri - 70. Cannes Film Festivali
ANDREAS RENTZ/GETTY IMAGES

Bella Hadid, Dr. Oz ve DJ Khaled. Bu ünlülerin hepsinin ortak noktası ne? Onlar Müslüman. Dünyada en popüler ve başarılı aktörler, rapçiler, modeller, spor kahramanları, siyasi aktivistler ve daha fazlasının da aralarında bulunduğu 1 milyardan fazla Müslüman var. Bu ünlülerin İslam inancının bir parçası olma konusunda neler söylediklerini görmek için okumaya devam edin.

Dr.Öz

Dr.Öz
BRAD BARKET/GETTY IMAGES

Dr. Mehmet Öz, New York-Presbiteryen Hastanesi’nde kardiyotorasik cerrah olarak görev yapmakta olup aynı zamanda popüler sağlık ve sağlıklı yaşam dizisi “The Dr. Oz Show”un yazarı ve sunucusudur. Türk-Amerikalı doktor da Müslüman.

PBS’ye verdiği röportajda Dr. Öz, babasının Türkiye’nin “Kuran Kuşağı”ndan geldiğini, annesinin ise laik bir Türk olduğunu açıkladı.

“Biliyorsunuz, Müslüman kimliğimle çok mücadele ettim” diye açıkladı. “Amerika’da bir ebeveyni dini duvarın bir tarafında, bir ebeveyni diğer tarafında olacak şekilde büyüyen ve elbette Amerika’nın laik arka planı açıkça desteklediği bir Türk olarak kendimi giderek daha fazla dini duvarın manevi yönüne doğru çekilmiş buldum. Dinin hukuki tarafı değil, dindir.”

Zayn Malik

Zayn Malik
JAMİE MCCARTHY/GETTY IMAGES

Eski One Direction grubu üyesi, bu dine geçen annesi ve İngiliz-Pakistanlı babası tarafından Müslüman olarak yetiştirildi.

Şarkıcı 2018’de Vogue’a kendisini artık İslam inancının takipçisi olarak görmediğini söyledi. Malik, “Annem ve babamla birlikte bizi eğitmek için her zaman oradaydılar; camiye gittim, İslam’ı inceledim” dedi. “Ama bize kendi seçimini yapabilmen için seçenek sundular.”

Bella Hadid

Bella Hadid
GLAMOUR İÇİN JAMİE MCCARTHY/GETTY IMAGES

Model, 2017’de Başkan Trump’ın  çoğunluğu Müslüman olan yedi ülkeden gelen mültecileri ve ziyaretçileri durdurmaya yönelik başkanlık emrini protesto etmek için yürüyüş yapmıştı . Hadid daha sonra Porter dergisine mirası ve dini onuruna protesto yaptığını söyledi.

Hadid, “Babam Amerika’ya ilk geldiğinde mülteciydi, bu yüzden aslında kız kardeşim, erkek kardeşim ve benim için burası eve çok yakın” dedi. “O her zaman dindardı ve her zaman bizimle birlikte dua etti. Müslüman olmaktan gurur duyuyorum.”

Rami Yusuf

Rami Yusuf
KEVİN WİNTER/GETTY IMAGES

Youssef, Hulu dizisi “Ramy”nin yaratıcısı ve yıldızıdır. Kara komedi, Youssef’in birinci nesil Müslüman Amerikalı Y kuşağı olarak hayatına ve bu kimlikleri dengelemenin getirdiği mücadelelere dayanıyor.

NPR’ye “Çelişkiler içindesiniz” dedi . “Yol bulmaya çalıştığım alan bu oldu. İşe de bu tür bir alan katıyorum.”

Dizideki oyunculuk performansı ona 2020’de Altın Küre ödülünü kazandırdı .

Hasan Minhaj

Hasan Minhaj
NETFLİX İÇİN CHARLEY GALLAY/GETTY IMAGES

“Hasan Minhaj ile Vatanseverlik Yasası” sunucusu kendisini Müslüman olarak tanımladığını ancak kimliğinin birçok şeyden de etkilendiğini söyledi.  2020’de NPR’ye “Müslüman olmam yoga yapamayacağım anlamına gelmiyor, her ne kadar bu bir Hindu pratiği Hinduizm’den gelse de” dedi  .

“Mesela, diğer kültürlerden, dini uygulamalardan veya inançlardan gelen bu şeylerden herhangi biri – örneğin, eğer benimle alakalıysa. Ben de onunla birlikteyim, anlıyor musun? Ben bir nevi PlayStation gibiyim 3. Mesela geriye dönük uyumluluğunu biliyor musun? Diğer oyunları da oynayacağım.”

Rız Ahmed

Rız Ahmed
ALBERTO E. RODRİGUEZ / GETTY IMAGES

Ahmed sık sık batı ülkelerinde Müslüman olmanın gerçekleri hakkında konuştu . İngiltere’de doğan ve “The OA”, “The Night Of” ve “Girls” gibi dizilerde rol alan Ahmed, Kaliforniya’daki çeşitlilik liderliği etkinliği sırasında bir tartışmayı yönetirken , “Temel olarak buradayım” dedi. Yardımınızı isteyin çünkü şu anda Müslüman olmak gerçekten korkutucu, çok korkutucu.”

“Sık sık merak ettim, bu bizi toparlayacakları yıl mı olacak, bu Trump’ın kayıtlarını faaliyete geçirecekleri yıl mı olacak? Eğer bu, hepimizi gönderecekleri yıl olacaksa.”

Shohreh Aghdashloo

Shohreh Aghdashloo
JON KOPALOFF/FİLMMAGİC

İran asıllı Amerikalı oyuncu Müslüman bir ailede dünyaya geldi. 2013 yılında Los Angeles Times’a verdiği bir röportajda Aghdashloo, Müslüman kimliğinin kendisine bir film rolüne mal olabileceğini öne sürdü. Yönetmen George Nolfi, 2011 yapımı gerilim filmi “The Correctment Bureau”daki Tanrı rolü için onu istese de serbest bırakıldı.

Aghdashloo, “Müslüman olarak doğduğumu söylüyorum. Kendimi Müslüman bir kadın olarak tanıtmıyorum ama sanırım dağıtım şirketi noktaları bir araya getirdi ve bunun için henüz çok erken olduğunu hissetti.” dedi.

DJ Halid

DJ Halid
BET İÇİN BENNETT RAGLİN/GETTY IMAGES

Grammy Ödüllü müzik yapımcısı Müslüman olmaktan gurur duyuyor. Esquire’a  2018’de  şöyle demişti: “Bu benim için hayat. Müslüman doğdum, ailem beni Müslüman olarak yetiştirdi. Bu çok güzel, muhteşem, inanılmaz ve bana ve aileme pek çok lütufta bulundu.”

“İnancım, gösterdiğim sevgi ve saygıyla beni şu an olduğum adam yapmama yardımcı oldu. Tanrı’yı ​​seven herkesi seviyorum. Ben de bununla ilgiliyim.”

Aasif Mandvi

Aasif Mandv
NİCHOLAS HUNT / GETTY IMAGES

“Kötü” yıldız The Hollywood Reporter’a şunları söyledi : “Müslüman olarak büyüdüm ama hayatımda camiden çok barda bulundum.”

“Bu ülkenin tarihinde bir an olduğunu ve Amerikalı Müslümanların açıkça konuşmaya ihtiyaç duyduğunu hissediyorum. Tarihin bu döneminde, bu kadar önemliyken, elimden geldiğince konuşan bir Amerikalı Müslüman olmak bir açıdan bir ayrıcalık. ”

Raekwon

Raekwon
MONİCA SCHİPPER/GETTY IMAGES

Amerikalı rapçi 2009’da Müslüman oldu. Asıl adı Corey Woods olan Raekwon’a 2017’de GQ tarafından Trump yönetiminin  çoğunluğu Müslüman olan yedi ülkeden gelen mültecilere ve ziyaretçilere uyguladığı  “seyahat yasağı” haberlerini takip edip etmediği soruldu.

Wu-Tang Clan rapçisi, “Allah… öyle olmasına izin verecek ve ne zaman düzeltmek isterse düzeltecek” dedi. “Şu anda sadece çocuklarıma ve kariyerime odaklanıyorum ve her şeyin nasıl olacağına izin veriyorum, günün sonunda her şey yoluna girecek.”

Mahershala Ali

gettyimages-633047700.jpg
ROBYN BECK/AFP/GETTY IMAGES

Ali, 2000 yılında Müslüman oldu. 2017 Screen Actors Guild Ödülleri’nde “Moonlight” yıldızı, farklılıklarımıza rağmen birbirimizi sevmenin önemi hakkında tutkulu bir konuşma yaptı .

“Annem atanmış bir bakan, ben de bir Müslümanım. 17 yıl önce din değiştirdiğimi söylemek için onu aradığımda ters takla atmadı” dedi. “Ama şimdi size söylüyorum, bazı şeyleri bir kenara bırakıyoruz, onu görebiliyorum, o beni görebiliyor, birbirimizi seviyoruz, aşk büyüdü. Bunlar önemsiz şeyler. O kadar da önemli değil.”

Ali aynı zamanda  Akademi Ödülü kazanan ilk Müslüman aktördür .

Irrfan Han

gettyimages-469156456.jpg
MANJUNATH KİRAN/AFP/GETTY IMAGES

Profesyonel olarak Irrfan Khan veya sadece Irrfan olarak bilinen Hintli aktör Sahabzade Irrfan Ali Khan, birçok önemli Hollywood ve Bollywood filminde rol aldı. Khan Hindistan’ın Jaipur şehrinde doğdu ve bir Müslüman olarak büyüdü.

Khan, Nisan 2020’de öldü.

Khan, 2016 yılında hayvanların kurban edilmesi anlamına gelen İslami bir uygulama olan kurban hakkında konuştuğu için eleştirilere maruz kalmıştı.

Deccan Herald’a “Kurbanın anlamı, kurban etmek için satın aldığınız herhangi bir keçi veya koyun yerine, yakınınızdaki bir şeyi kurban etmektir” dedi .

“Kurban kesmeden önce o şeyle bir bağ kurmalıyız, aksi takdirde sadece hayvanı öldürmek amaca hizmet etmeyecektir. Günümüzde bu tür dini faaliyetlerin geçerliliğini yitirmiş durumdayız ve anlamını bilmeden bu ritüelleri gerçekleştiriyoruz.”

Shaquille O’Neal

Shaquille O'Neal
NATHAN CONGLETON/NBCU FOTOĞRAF BANKASI/NBCUNİVERSAL, GETTY IMAGES ARACILIĞIYLA GETTY IMAGES ARACILIĞIYLA

Shaquille O’Neal, 19 yıllık NBA kariyeri boyunca, başta Orlando Magic, LA Lakers ve Miami Heat olmak üzere altı farklı takımda forma giydi. 2,80 boyundaki yetenekli pivot, takımlarını dört NBA şampiyonluğuna taşıdı ve 15 kez NBA All-Star oldu.

2010 yılında yapılan bir röportajda  tüm zamanların en iyi pivotunun kim olduğu sorulduğunda Shaq, “Başka bir Müslüman kardeş, Hakeem Olajuwon” yanıtını verdi . Daha sonra Türkiye’yi ziyaret etme ve bir gün Hac adı verilen Müslüman hacını gerçekleştirme planlarını doğruladı.

Röportajın videosu daha sonra YouTube’dan kaldırıldı ve O’Neal’in hâlâ bu inancı uygulayıp uygulamadığı belli değil.

Muhammed Ali

gettyimages-2398245.jpg
AFP/GETTY IMAGES

Efsanevi ağır siklet boks şampiyonu Muhammed Ali – Louisville, Kentucky’de doğan Cassius Clay – 1960’larda Müslüman oldu ve dindar bir Müslümandı.

Aralık 2015’te yaptığı bir açıklamada aşırılığa karşı çıkarak şunları söyledi: “Gerçek Müslümanlar, sözde İslami Cihatçıların acımasız şiddetinin dinimizin ilkelerine aykırı olduğunu biliyorlar… Siyasi liderlerimiz, bu konuda anlayış sağlamak için konumlarını kullanmalıdır. Bu sapkın katillerin, insanların İslam’ın gerçekte ne olduğuna dair görüşlerini saptırdıklarını açıklığa kavuşturun.”

Ali, Haziran 2016’da 74 yaşında öldü.

Ömer Şerif

Ömer Şerif
FRANÇOİS DURAND/GETTY IMAGES

Üç kez Altın Küre ödüllü aktör Michel Dimitri Chalhoub,  daha sonra 1974’te boşandığı Mısırlı aktris Faten Hamama ile evlenmek için 1955’te Müslüman oldu .

Aktör Temmuz 2015’te öldü.

Malala Yusufzai

Malala Yusufzai
AFP/GETTY IMAGES

Yousafzai, 17 yaşında Nobel Ödülü sahibi en genç kişi oldu. Kız çocuklarının eğitim haklarını savunan çalışmaları nedeniyle Time dergisinin 2013, 2014 ve 2015 yıllarında “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” arasında gösterildi.

Yousafzai, 2015 yılında İngiliz TV Ağı Kanal 4’e Müslüman olmanın feminist görüşleriyle çelişmediğine inandığını söyledi. “İslam eşitlikle ilgilidir ve kendimi feminist olarak adlandırmamın din açısından hiçbir konumu olamaz” dedi.

Hakeem Olajuwon

Hakeem Olajuwon
PAUL BENOİT/AP

Hakeem Abdul Olajuwon, basketbol oynayan en iyi pivotlardan biri olarak kabul ediliyor. Houston Üniversitesi’ni üç kez Final Four’a çıkaran Olajuwon, Houston Rockets tarafından 1984 NBA draftında Michael Jordan’ın ardından ilk genel seçim olarak seçildi.

Daha sonra Rockets’ı 1994 ve 1995’te arka arkaya NBA Şampiyonalarına taşıdı ve her iki yılda da NBA Finalleri MVP’si unvanını evine götürdü.

NBA.com’a göre Olajuwon, NBA sezonlarında hâlâ İslami oruç ayı olan Ramazan’ı tutuyordu.

Dave Chappelle

Dave Chappelle
BOMBAY SAFİR CİN İÇİN EUGENE GOLOGURSKY/GETTY IMAGES

Üniteryen Evrenselci bir papaz tarafından büyütülen Chappelle, 1998’de İslam’a geçti. Yedi yıl sonra Time’a şunları söyledi : “Normalde dinim hakkında açıkça konuşmuyorum çünkü insanların beni ve kusurlarımı bu güzel şeyle ilişkilendirmesini istemiyorum. Ve eğer doğru şekilde öğrenirsen bunun çok güzel olduğuna inanıyorum.”

Chappelle’in hâlâ bu inancı uygulayıp uygulamadığı belli değil.

Buz küpü

Buz küpü
JASON MERRİTT/GETTY IMAGES

Hip-hop sanatçısı Ice Cube, gangster rap grubu NWA’da öne çıktı, ardından müzik ve Hollywood filmlerinde başarılı bir solo kariyere sahip oldu. O’Shea Jackson doğumlu sanatçı, 1990’larda tek başına yola çıktıktan kısa bir süre sonra Müslüman oldu.

Şubat 2000’de The Guardian’a verdiği bir röportajda Müslüman kimliğinin nüanslarını şöyle açıkladı: “Yani, ben doğal bir Müslümanım, çünkü sadece ben ve Tanrı varız. Bilirsiniz, camiye gitmek, Ritüel ve gelenek, bunu yapmak bana düşmez. O yüzden yapmıyorum.”

Ice Cube’un hâlâ bu inancı uygulayıp uygulamadığı belli değil.

Mayk taysın

Mayk taysın
-/AFP/GETTY IMAGES

Dünyanın eski tartışmasız ağır sıklet şampiyonu Mike Tyson, boksun sunduğu üç büyük şampiyonluk kemerinin hepsini elinde tutuyor. Muhtemelen onun bir zamanlar Evander Holyfield’ın kulağını ısırdığı için diskalifiye edildiğini de biliyorsunuzdur. Peki Tyson’ın gururlu bir Müslüman olduğunu biliyor muydunuz?

USA Today’e göre Tyson, 1990’larda Müslüman oldu. Biri kutsal Mekke şehrine olmak üzere çeşitli dini ziyaretler gerçekleştirdiğini söyledi .

Kareem Abdul-Jabbar

Kareem Abdul-Jabbar
STEPHEN DUNN/GETTY IMAGES

Efsanevi Lakers pivotu ve tüm zamanların NBA’in en skorer ismi Kareem Abdul-Jabbar, New York City’de Lew Alcindor’da doğdu ve Roma Katolikliği’ni yetiştirdi. 24 yaşında Müslüman oldu ve adını değiştirdi.

Abdul-Jabbar, Al Jazeera’nin başyazısında din değiştirmenin nedenlerini ayrıntılarıyla anlattı . “İslam’a geçişimin bir parçası da, başkalarına dinimi öğretme sorumluluğunu kabul etmektir; onları din değiştirmek değil, karşılıklı saygı, destek ve barış yoluyla onlarla bir arada yaşamaktır. Bir dünya, tek bir din anlamına gelmez, sadece tek bir inanç anlamına gelir. Huzur içinde yaşamak için” dedi.

Lupe Fiyaskosu

Lupe Fiyaskosu
KEVİN WİNTER/GETTY IMAGES

2017’de Wasalu Muhammad Jaco doğumlu rapçi Lupe Fiasco, Chicago Tribune’e şunları söyledi: “İslam’ın sadece uzun elbiseli ve uzun saçlı bir Arap adam olmadığını dünyaya göstermek ve temsil etmek isteyen birçok insan olduğunu düşünüyorum. sakallı. Ben Müslümanım ve senin yanında duruyorum. İslam her şekliyle, her rengiyle gelir.”

İman Abdülmecid

İman Abdülmecid
MİCHAEL LOCCİSANO/GETTY IMAGES

Zara Mohamed Abdulmajid doğumlu süper model Iman Abdulmajid, 2018’de Vogue Arabia’ya  Mısır’da Müslüman bir kız olarak büyüdüğünü anlattı.

“Müslümanım ve Mısır çok ilerici bir yerdi. Benim gibi kızlar okula gidebiliyordu. İnsanlara ve piramitlerin çok ötesine geçen kültürel mirasa tamamen aşık oldum” dedi.

Jermaine Jackson

Jermaine Jackson
BET İÇİN EARL GİBSON III/GETTY IMAGES

Jermaine Jackson, Yehova Şahidi olarak yetiştirildi ancak hayatının ilerleyen dönemlerinde Bahreyn gezisinin ardından İslam’ı kabul etti.

Jackson, “Batı dünyası gerçekten İslam’a gerçek haliyle baksaydı ve Müslümanlar ve İslam’ın yanına bu terörist kelimeyi koymayı bıraksaydı, dünya çok daha iyi bir yer olabilirdi çünkü bu şimdiye kadarki en saf din.” 2010 yılında Al-Arabiya TV’ye verdiği bir röportajda söyledi .

Cat Stevens/Yusuf İslam

Kedi Stevens
GRAHAM BARCLAY/BWP MEDYA/GETTY IMAGES

Eski adıyla Cat Stevens olarak bilinen halk müziği sanatçısı Yusuf İslam, 1977’de kamuoyu önünde İslam’a geçti. Sonraki birkaç yıl içinde adını değiştirdi, tüm gitarlarını hayır işleri için açık arttırmayla sattı ve başarılı müzik kariyerini geride bıraktığını söyleyerek geride bıraktı. inancına ters. 11 Eylül’den birkaç ay sonra eline yeniden gitar aldı.

Ocak 2015’te Rolling Stone’a “Dünyada çok fazla düşmanlık vardı” dedi. “Birçok Müslüman yanıma geldi, elimi sıktı ve ‘Teşekkür ederim! Teşekkür ederim’ dedi. Ben onların görülmek istediği yolu temsil ediyorum. Dünya çapında tanık olduğumuz aşırılıklarda orta noktanın büyük bir kısmı unutuluyor.”

Busta Rhymes

Busta Rhymes
VH1 SAVE THE MU İÇİN BRYAN BEDDER/GETTY IMAGES

Amerikalı hip-hop sanatçısı Busta Rhymes, asıl adı Trevor Tahiem Smith, Jr., gururlu bir Müslüman ve başarısının çoğunu inancının kendisini sağlam tutmasına bağlıyor.

2007’de Hollywood TV’ye verdiği bir röportajda Rhymes şöyle dedi: “Gerçekten en yüksek olanın her yönünü anlamaya çalışıyorum. Benim için en yüksek olan Allah’tır… Ve hayatımı İslam’a göre yaşıyorum.

“Günün sonunda, çoğu insanın ayakları yere basması gerektiğini düşündüğüm şekilde beni temellendiren şeyin de bu olduğunu düşünüyorum. Bu, tüm bu diğer katkı maddelerini eklemeye çalışmak yerine, bir insan hayatı olarak kim olduğunuzun tadını çıkarmaktır. hayata bakış açınızı koruyucular.”

Akon

Akon
FADEL SENNA/AFP/GETTY IMAGES

“Smack That” ve “I Wanna Love You” gibi hitlerle tanınan R&B şarkıcısı Akon bir Müslüman; tam adı Aliaume Damala Badara Akon Thiam’dır. St. Louis, Missouri’de doğan Akon, çocukluğunun çoğunu orada geçirdiği için Senegal’i kendi ülkesi olarak görüyor.

Haziran 2015’te Fas’taki bir performans öncesinde Abu Dhabi’deki The National gazetesine kariyeri ve inancı hakkında konuştu : “Ben Müslüman olarak doğdum… ve İslam ve müzik hakkında her zaman bir tartışma oldu. Hiçbir zaman müziğin icra yönüne değil, niyete baktım.

“İslam’da günlük namazlara baksanız bile ezanla namaz kılıyoruz. Dünyanın herhangi bir yerinde ezan duyduğumuzda ezan da ezanla okunuyor. Yani bana müziğin haram olduğunu kimse söyleyemez , “ya da yasak, dedi.

Q-İpucu

Q-İpucu
DAVE KOTİNSKY/GETTY IMAGES

A Tribe Called Quest grubunun bir parçası olarak üne kavuşan ünlü rapçi ve hip hop yapımcısı Q-Tip, 1970 yılında Jonathan Davis olarak doğdu. 1990 yılında Müslüman oldu ve adını Kamaal İbn John Fareed olarak değiştirdi.

Q-Tip, The Guardian’a din değiştirmesini anlattı: “Kuran’ı okudum ve ilgimi çekti.” “O zamanlar agnostiktim ve bu bana ruhsal olarak gerçekten nefes verdi… Benim için bu gerçekten bir yastık. Harika. Bu benim için sorun değil.”

Mos Def/Yasin Bey

Mos Def/Yasin Bey
UNDRCRWN İÇİN ETHAN MİLLER/GETTY IMAGES

Artık Yasiin Bey olarak anılan Doğu Yakası rapçisi Mos Def, Müslüman bir rapçi. Çığır açan albümü “Black on Both Sides”ın ilk sözleri “Bismillah ar-Rahman ar-Raheem” ​​(“Bismillah, en merhametli, en merhametli olan Allah’ın adıyla”) idi.

2001’de Beliefnet’e şöyle demişti: “İbadet etmeden veya kendini bir şeye adamadan hayatını sürdüremeyeceksin.” ” Ya işine ya da arzularına bağlısın. Bu yüzden hayatını geçirmenin en iyi yolu denemektir.” kendini ibadete, Allah’a adamaktır.”

Faran Tahir

Faran Tahir
VALERİE MACON/GETTY IMAGES

Gerçek hayatta Müslüman olan “Iron Man”, “Star Trek” ve “24” filmlerindeki rolleriyle tanınan Pakistanlı-Amerikalı aktör Faran Tahir, beyaz perdede de unutulmaz Müslüman karakterleri canlandırdı.

“Grey’s Anatomy”de, ameliyat edilemez bir tümöre sahip olduğunu öğrenen ve bu teşhis karşısında sabır, inanç ve iyimserlik gösteren Müslüman laboratuvar teknisyeni Isaac’ı canlandırdı.

HuffPost’a, olumsuz Müslüman stereotiplerine dayanan roller teklif edildiğini söyledi: “Kötü, şeytani adamı oynamamı istesen bile, tamam, oynarım.” “Fakat aynı hikayede bu olmayan başka bir Müslüman karakter var mı? Verdiğimiz başka bir bakış açısı var mı? Bu kontrpuanın olması güzel olurdu.”

Fransız Montana

Fransız Montana
EPİC RECORDS ADINA MİKE WİNDLE/GETTY IMAGES

2016 yılında Karim Kharbouch doğumlu rapçi, MTV’ye bu kadar başarılı olmasının nedeninin Müslüman olmanın bir parçası olduğunu söyledi. “Dinimin başarımda büyük rolü var” dedi. “Bu sadece olumlu şeyler yapmakla ilgili… Doğru şeyi yapmamaktan korkuyorsunuz.”

Kaynak: cbsnews.com

Musluman unluler

[psac_post_slider]