Haziran 24, 2024

Magazin LIfe

Tuba Buyukustun

Tuba Büyüküstün Anadolu’da Lüksün 500 Yılı” belgeselinde..

Tuba Büyüküstün “Altın Zenginlik: Anadolu’da Lüksün 500 Yılı” belgeselinde

Beymen markasının 50. yılına ithaf edilen “Altın Zenginlik” sergisi, Assouline yayınevi sayesinde önce kitap haline getirildi, ardından belgesel haline getirildi: “Altın Zenginlik: Anadolu’da Lüksün 500 Yılı” Anadolu’nun 500 yıllık kültürel mirasını yansıtıyor. Prömiyer Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

tb1 1

DEPO filmi prodüksiyonu dört ülkede, on iki şehirde ve otuz altı mekânda çekildi.

Tuba Büyüküstün "Altın Zenginlik: Anadolu'da Lüksün 500 Yılı" belgeselinde
Tuba Büyüküstün “Altın Zenginlik: Anadolu’da Lüksün 500 Yılı” belgeselinde

Tuba Büyüküstün bu belgeselin çekildiği önemli isimlerden biri. Oyuncu lansmanda şunları söyledi:

“Konuların birbiriyle bağlantılı olmasından etkilendim ve günün sonunda herkes aynı şeyi söylüyordu. Gastronomi, halı sanatı, sulu boya sanatı (Ebru), yaratım. Her şey birbiriyle bağlantılıydı.”

Bu belgeselin yapımında Tuba Büyüküstün’ün yanı sıra 45 röportaj yapıldı: Victoria Beckham, Olivier Rousteing, Pierpaolo Piccioli, Erdem Moralıoğlu, Alfonso Dolce, Marco De Vincenzo, Edgardo Osorio, Antonio de Matteis, Brunello Cucinelli, Barnaba Fornasetti, Moda dünyasından Sevan Bıçakçı, Özgür Masur, Ayşe ve Ece Ege, Ece Şirin, Bünyamin Aydın’ın yanı sıra Caroline Koç, Karsu, Prof. Hülya Tezcan, Erol Sağmanlı, Levon Bağış, Maksut Aşkar, Murat Palta, Ahmet San, Derya Bengi, Nilay Örnek, Özge Samancı ve Oya Başkaya. Belgesel yakında dijital platformlarda olacak

tuba

Kaynak: viatacuaromadecafea

[psac_post_slider]