Mayıs 19, 2024

Magazin LIfe

ttt 19

Magazin Life – Sansar Salvo kimdir? İntihara kalkışan ünlü rapçinin sağlık durumu nasıl?

Magazin Life – Sansar Salvo kimdir? İntihara kalkışan ünlü rapçinin sağlık durumu nasıl?

İntihara kalkışan ünlü rapçi Sansar Salvo’nun sağlık durumu merak ediliyor. Bununla beraber haberlerde ismini duyanlar, Sansar Salvo kimdir sorununun yanıtını arıyor. Asıl adı Ekincan Arslan olan rap sanatçısı Sansar Salvo’nun hayatı ve bilmeniz gereken ayrıntılar…

Sansar Salvo adı ile bilinen Türkçe rap sanatçısı Ekincan Arslan, sosyal medya üzerinden 43 farklı ilaç içerek intihara kalkıştığını açıkladı. Bundan ötürü ünlü rapçinin sağlık durumu merak ediliyor. Sansar Salvo’nun yaptığı intihar girişimi sonrasında sağlık durumu nasıl? Peki Sansar Salvo kimdir? İşte Sansar Salvo’nun hayatı…

Magazin Life – Sansar Salvo kimdir? İntihara kalkışan ünlü rapçinin sağlık durumu nasıl?
Magazin Life – Sansar Salvo kimdir? İntihara kalkışan ünlü rapçinin sağlık durumu nasıl?

Sansar Salvo kimdir?

Ekincan Arslan ya da sahne adıyla Sansar Salvo18 Ağustos 1989 yılında İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. Türkçe rap sanatçısı ve söz yazarıdır. 2008 yılında “Adrenalin” ve 2009 yılında “Seremoni Efendisi” albümünü yayımlayan sanatçı, 2010 yılında kansere yakalanmıştır. 2013 yılında “24. Şarjör” albümünü piyasaya sürerek müzik hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.

2016 yılında Türkçe rap’in müzik marketlerde yayımlanan ilk derleme albümü “Yakında Sans” müzik marketlerde yayımlanırken 2017 yılında “Şimdi Sans” isimli albümü yine hem müzik marketlerde hem dijital platformlarda yayımlanmıştır. Storytelling tarzı sözler yazmasıyla bilinir. Bu türdeki en çok sevilen şarkıları Şehinşah ile düet çalışması olan “Duygusal Olmaya Gerek Yok”, Elçin Orçun ile düet çalışması “180 km.” ve 2005 yılında internet üzerinden yayımladığı “Psikopat Yazar”dır. 2019 yılında Kaan Boşnak ile “Koptu Kayış” isimli bir parça çıkartmıştır.

Sansar Salvo Ne İş Yapıyor?

Sansar Salvo, rap müzik ve hip-hop ile tanışması 1999 yılında yani 10 yaşında başlamıştır. Rap türündeki parçaları bir süre dinleyen Salvo belli bir süre Nefret, Sert Müslümanlar ve Islamic Force isimli grupları dinlemeye başlamıştır. 2000 yılında söz yazarlığına başlayıp 2002 yılında ilk bestesini çıkarmıştır. 2004 yılında ev imkanları ile yaptığı albümü çevresine sunarak büyük ilgi görmüştür. 2006 yılında ise birçok önemli rap sanatçısı ile çalışan Kadıköy Acil bünyesine katılıp burada Ceza ve Fuat gibi rap dünyasında adından hayli söz ettiren isimlerle birlikte çalışma ve müzik yapma fırsatı bulmuştur.2007 yılında ise ilk albümü olan Adrenalin’i çıkarmıştır. 2009 yılında ise Seremoni Efendisi ismini verdiği 2. Solo albümünü yapmıştır.

photo 2

Sansar Salvo Kanseri Ne Zaman Yendi?

Sansar Salvo, 2010 yılında kansere yakalanmıştır. 2013 yılına kadar tedavi görmüştür. Salvo, kanseri yendikten sonra 2013 yılında 24.Sarjör adlı albümünü piyasaya sürerek müzik kariyerine devam etmiştir.

Sansar Salvo’nun Sosyal Medyada Kaç Takipçisi Var?

Salvo’nun Instagram hesabı olan @sansarsalvo3434’ün 233 bin takipçisi vardır. Twitter hesabında ise (@sansar34) 230 bin takipçisi bulunmaktadır. YouTube hesabında ise 138 bin abonesi bulunmaktadır. Şarkıların çoğunu kendi kanalında paylaşmaktadır.

photo 3

Sansar Salvo sahne adıyla tanıdığımız Ekincan Arslan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla geçtiğimiz hafta intihar girişiminde bulunduğunu açıkladı.

Ünlü rapçi, geçtiğimiz günlerde 43 farklı ilaçla intihara teşebbüs ettiğini söyledi.

Ailevi sorunları bulunduğunu belirten ünlü rapçi açıklamasında, ”Ben geçen (…) kişisel bi buhran yüzünden intihar etmişim. Adam kız arkadaşıma telefon açmıyo whatsapptan yaziyo dakikası bitmesin diye Taksim ilk yardımda. Napcan ben canıma yine kiysam zaten 2 etti. Evleri mi yicen?’ ifadelerini kullandı.

Arslan, sonrasında ailevi problemler yaşadığı anne ve babasına şu sözleri söyledi:

Ben kız arkadaşımı senin geçmişte beni dövdürmenin travması ve öfkesiyle darp ediyorsam, üstüne intihara kalkışıyosam. Kusmugumu elinden silerken cik cik cik yapacağına o kızı normal telefondan arayacak kadar onemseyeceksin beni. Onursuz herif. Onursuz kadın. Rezillik sizin.

Sansar Salvo’nun İz Bırakmış En büyük 3 şarkısı

1- Ağır Roman
Listemize giriş yaparken, ilk sırayı birçok Sansar Salvo dinleyicisi için özel olan bir şarkıyla yapmak isterim. 2008 yılında yayımlanan “Adrenalin” albümünün ana kolonlarından biri olan Ağır Roman, yağmurlu bi’ kış akşamında karnımıza ağrı girmesine ve dünyanın tıpkı filmdeki gibi ağır romana benzemesine sebep oluyor.

2- Bombalar Hedef Bulur
 Adrenalin albümünü ve 2008 yılını ardımızda bırakıp, bir yıl sonrasına gidiyoruz ve bizleri “Seramoni Efendisi” albümü karşılıyor. Daha 20 yaşında olan Sansar Salvo, bu şarkıda  biz dinleyicilerine bugüne kadar sürecek bir slogan armağan ediyor. “SANSİ SALVO KAFİYESİ BOMBALAR  HEDEF BULUR!”

3- Gerçek Sandım (ft. Ais Ezhel)
Günümüz rap piyasasının belki de en ünlü ismiyle yapılan bir düet çalışmasıyla devam ediyoruz. 2013 yılında o dönemki mahlasıyla Ais Ezhel, Twitter üzerinden Sansar Salvo ile bir düet projesi geleceğinin ipucunu verip bunun kendisinin çocukluk hayali olduğunu belirten bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımdan tam bir ay sonra 17 Mayıs 2013 tarihinde ise “hayatı gerçek sanmamıza” sebep olacak bu ortaklık yayımlandı. Ais Ezhel v Sansar Salvo – Gerçek Sandım

photo 5

Böylece Ekincan Arslan hakkında öğrenmek isteyebileceğiniz her şeyi de bu şekilde öğrenmiş oldunuz. İleride yeni şeyler yaşandığında da anında haberdar olabilmek, ve daha fazlası için kesinlikle takipte kalın çünkü çok daha fazla ünlüyle, çok daha fazla bilgiyle, ve daha sansasyonel içeriklerle birlikte sizlerle olacağız. Hoşçakalın.

Kaynak: https://herbeauty.co/tr/

[psac_post_slider]