Mayıs 19, 2024

Magazin LIfe

SEDA SAYANA

Seda Sayan hakkında bilmeniz gereken 7 gerçek

Magazin Time – Seda Sayan hakkında bilmeniz gereken 7 gerçek

Gündüz kuşağı deyince akla ilk gelen isimlerden, Türkiye’nin en güvenilir kadınlarından biri olan Seda Sayan’ı ne kadar tanıyorsunuz? Çünkü emin olun, bugün öğrendiklerinizden sonra yeterince tanımadığınıza ikna olacaksınız. Daha fazlası için heyecanla okumaya devam edin.

Photo 1 2

Oyunculuğu, şarkıcılığı ve sunuculuğuyla beğeni toplayan Seda Sayan, özel hayatıyla da çokça adından söz ettiriyor. Genel hayatı, kişiliği kariyeri ve daha fazlasını sizler için tam da bu sebeple derledik.

Eskiden yaptığı evliliklerle ve genel ilişkileriyle, son yıllardaysa sansasyonel açıklamalarıyla gündemden düşmeyen bir isim olan; ayrıca Sabahların Sultanı olarak anılan ve adının kesinlikle hakkını veren Seda Sayan’ı yakından tanıyoruz ve hakkında derlediğimiz ilginç bilgilere geçiyoruz.

Magazin Time – Seda Sayan hakkında bilmeniz gereken 7 gerçek
Magazin Time – Seda Sayan hakkında bilmeniz gereken 7 gerçek

1. Seda Sayan ismini sahne adı olarak seçti
30 Aralık 1961 yılında dünyaya gelen Seda Sayan’ın asıl ismi Aysel Gürsaçer. 1980’lerde şarkıcılığa başlayarak adından söz ettiren Sayan, Ah Geceler ve Bebeğim gibi hala dillere dolanan şarkılara imza attı.

Bu yıllarda insanlara sorsanız Seda Sayan’ın gerçek isminin Aysel Gürsaçer olduğunu kimsenin bilmeyeceğine fazlasıyla eminiz. Bir sürü ünlü zaman zaman sahen isimleri kullanmıştır ama Seda Sayan’ın bunlar arasındaki en başarılı isimlerden biri hatta belki de en başarılısı olduğunu söyleyebiliriz.

Photo 3 1

2. 1996 yılında oyunculuğa adım attı
Oyunculuğa ilk olarak 1996 yılında Geceler dizisiyle adım atan Seda Sayan; 1999’da Evimiz Olacak mı dizisinde Filiz karakterine, 2002 yılındaysa Hastayım dizisinde Bihter Can karakterine hayat verdi. Son olarak 2007 yılında Fedai dizisinde Tamer Karadağlı ile birlikte rol alan oyuncu, dizi uzun soluklu olmayınca müzik çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

Yani evet, sadece müzik değil oyunculuk konusunda da bir geçmişi var. Diziyi izleyen birilerine o zamanları sormak ilginç olurdu kesinlikle.

3. Türkiye’nin Seda ablası ve Seda bacısı oldu

Bir dönem televizyonda yayınlanan bir yarışma programında İbrahim Tatlıses ve Muazzez Abacı’yla birlikte jüri üyeliği yapan Seda Sayan’ın asıl mesleği ise sunuculuk oldu. Farklı TV kanallarında, farklı isimlerle 10’un üzerinde gündüz kuşağı programını sundu ve hep de Türkiye’nin ‘Seda ablası’ ve ‘Seda bacısı’ olarak kaldı.

Seda Sayan isminin en büyük haline geldiği zamanlardan olduğunu söyleyebiliriz bu sunuculukların. Onu tüm Türkiye’ye tanıtmış ve bugünkü büyük kariyerinin de önünü açmıştı.

Photo 5 1

4. Evlilikleri birkaç ayla sınırlı kaldı
Seda Sayan, başarılı yapımlarının yanı sıra özel hayatıyla da çokça konuşuldu. 6 evliliğin ardından tekrar bekar kalmayı başardı. İlk evliliğini 1997’de Sarıyerli futbolcu Rıdvan Kılış ile yapan ve 6 ay sürdürebilen Sayan, ikinci evliliğini Beşiktaşlı Sinan Engin ile yaptı ve 5 yıl süren bu evlilikten oğlu Oğulcan dünyaya geldi.

1998’de Soner Yapcacık ile, 2000 yılında Tuncay Kıratlı ile, 2004’de Gökhan Şükür’le evlendi ve bu üç evliliği de bir yılı bulmadan sonlandırdı. Ne yazık ki Her başarılı şeye rağmen evlilikler konusunda genel bir sorun var gibi.

5. Nihat Doğan’la yıllarca süren birlikteliğini sonlandırdı ve 6. evliliğini yaptı
Evlilikleri dışındaki birliktelikleriyle de gündem oldu. Mahsun Kırmızıgül’den Nihat Doğan’a pek çok isimle aşk yaşayan Seda Sayan, 2008 yılında kendisinden 23 yaş küçük olan Onur Şan ile 6. ve son evliliğini yaptı. Bu evlilik 2 yıl sürdü. Başarısız evlilikler zinciri devam ediyor.

Photo 7 1

6. Türkiye’nin en güvenilir isimleri arasında yer aldı
Seda Sayan, 2016 yılında Türkiye’nin en güvenilir insanları sıralamasında 18. sırada yer aldı. Türkiye’nin en dobra kadınlarından biri olarak tanımlanan Sayan, hem sansasyonel açıklamaları hem de girdiği tartışmalarla gündem olmaya devam ediyor.

7. Yaptığı açıklamalarla RTÜK’ten uyarı alıyor
Açıklamalarıyla çoğu zaman buz kestiren sunucu, RTÜK’ten de pek çok ceza aldı. Son olarak 5 Mart’ta yayınlanan programında inşaat işçilerine yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle RTÜK’ten 5 kez program durdurma cezası aldı.

Photo 9

Böylece Seda sayan hakkında bilmeme ihtimalinizin yüksek olduğu yeni şeyleri de öğrenmiş oldunuz. Daha fazlası için kesinlikle takipte kalın çünkü çok daha fazla ünlüyle, çok daha fazla bilgiyle, ve daha sansasyonel içeriklerle birlikte sizlerle olacağız. Hoşçakalın.

Source: https://herbeauty.co/tr/

[psac_post_slider]